...:::... Sprey Poliüretan Köpük Nasıl Uygulanır ...:::...

 

BULAK Sprey Poliüretan Köpük Isı Yalıtımında Son Teknoloji
Tam teşekküllü mobil araca montajlanmış poliüretan makine sistemleri ile hammaddeler uygulama yerine getirilir. 75 metreye kadar uzunluktaki ısıtmalı hortum yardımıyla püskürtülmesi sonucu oluşan iki bileşenli bir yalıtım sistemidir. Firmamızın eğitilmiş personel ekibi tarafından poliüretan sert köpük basınçlı makine ile tabanca yardımıyla sprey olarak püskürtülerek uygulanır.

 

1-Keşif

Uygulama öncesi müşterilerimize daha iyi hizmet vermek adına yalıtım yapılacak proje alanı ekibimiz tarafından ziyaret edilir. Keşif çalışması ücretsizdir.

Yalıtımla yapılmak istenenin ne olduğu ve hangi amaç için yapılacağı çok önemlidir.

Uygulanacak yüzey tipi iyi tespit edilmelidir.

Çevre şartları,kış ve yaz aylarında proje alanının iklimsel koşulları mutlaka değerlendirilmelidir.

Yapılan keşif çalışması doğrultusunda, uygulanacak köpüğün yoğunluğu ve kalınlığı tespit edilir.

2-Uygulama Öncesi Hazırlık

Uygulama yapılacak yüzey mutlaka kuru olmalıdır.

Nemli ya da ıslak yüzeylere kesinlikle uygulama yapılmaz.

Yüzeyin tozlu,kirli,pas yada yağlı olması durumunda uygulama öncesi mutlaka temizlenmelidir.Çünkü püskürtülen poliüretan zemin yerine,yüzeyde bulunan diğer partiküllere yapışacak ve zemine tutunamayacaktır.Bu nedenle vakumlu bir elektrik süpürgesi ile zemin mutlaka temizlenmelidir.

Çevre şartları dikkate alınarak,eğer dış cephe yalıtım yapılıyorsa,iskelede branda kullanmak;iç mekanda çalışma yapılacaksa cam,çerçeve vb yüzeyler maskelenmelidir.

Poliüretan uygulandığı yüzeye %100 yapışır.Bu nedenle,uygulama gerekmeyen yerlere sıçraması durumunda sorun teşkil edebilir.

Zarar görebilecek yüzeylerin kapatılmasında yarar vardır.

Düşük ya da çok yüksek ortam sıcaklıklarda uygulama yapılmamalıdır.

Düşük sıcaklık, reaksiyonun yavaş gerçekleşmesine ve malzemenin yüzeye yapışmasını zorlaştırır.Yüksek ısı ise katalizör görevi görür ve reaksiyonun daha hızlı olmasına neden olur.Bu durum köpük yapısına zarar verir.

Yağmursuz kuru ve rüzgarsız hava Sprey Poliüretan Köpüğün uygulanması için en uygun ortam koşullarıdır.

3-Uygulama

Sprey poliüretan köpük uygulamaları deneyimli uygulama ekibimiz tarafından yüksek basınçlı poliüretan püskürtme makineleriyle yapılır.

Makinelerimiz tam teşekküllü gezici mobil araçlarımızla taşınmaktadır.

Makinelerimizin, uygulama yüzey tipide dikkate alınarak belirli sıcaklık ve basınç ayarları yapılır.Gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra,ortalama kalınlığa göre malzeme püskürtme işlemi başlar.

İlk püskürtme işlemi ile oluşan Poliüretan Köpük yüzeye yapışmayı sağlamak için astar olarak atılır.Sıvı halde püskürütlen malzeme yüzeye %100 yapışır.Yapıştırmak için herhangi ek bir yapıştırıcıya gerek duyulmaz.

İstenilen ortalama kalınlık ne ise,Poliüretan Köpük katlar üstüne püskürtülmek suretiyle son halini alır.

2-3 sn gibi kısa bir sürede kendi hacminin yaklaşık 30-40 katına çıkar ve Poliüretan köpük oluşumu gerçekleşir.

10. sn de Poliüretan Köpük reaksiyonu tamamen sona ermiştir ve köpük donmuştur Artık rahatlıkla Poliüretan Köpük üzerinde rahatlıkla yürünebilir.

Poliüretan Köpük uygulama sonrası,köpük üzerine ek bir işlem yapılacaksa 24 saat malzemenin olgunlaşması ve içerisindeki reaksiyonun tamamen sona ermesi için beklenmesinde yarar vardır.

Günde 750-1000 m2/Gün uygulama kapasitesi vardır.

...:::... Sprey Poliüretan Köpük ...:::...

Neden kullanılmalı?
Uygulama Alanları
Nasıl Uygulanır
Uygulama Prensiplerimiz

Hizmet Verdiğimiz İller

Poliüretan Tarihçesi

e-Katalog

Uygulama Videoları

 

   Ana Sayfa :: Hakkımızda :: Ürünler :: Sprey Köpük :: Perlit :: Dow :: İrtibat :: Türkçe :: English

Bulakdizayn ©2013
perlit perlite etiper inper dow izolasyon IZOLASYON İZOLASYON YALITIM YALİTİM Yalıtım İNPER ETİPER MARDAV YAPI MALZEMELERİ İNŞAAT Emülzer izocam İzocam