...:::... SAYSİLAN ...:::...

 

 
Tanımı
SAYSİLAN, su bazlı, sürüldüğü yüzeye nüfuz ederek, kılcal kanallarda görünmez bir bariyer oluşturan,su izolasyonu ve astar malzemesidir.

Kullanım Alanları
Her tür Beton yüzeylerde,Mineral sıvalarda,Gazbeton,Tuğla,Kiremit,Terracotta, Traverten gibi emiciliği fazla yüzeylerde, mineral esaslı tabii ve suni taşlar üzerinde, mineral esaslı boyalı yüzeylerde, bu tarife uyan anıt ve heykellerde kullanılır.
Bu tarife uygun yüzeylerin (havuz başı, balkon, teras) dökülebilecek sıvaların oluşturacağı lekelere karşı korunmasında kullanılabilir.
Yüzeylerde boya öncesi astar olarak kullanılabilir.
Boya üzerinde, sırlı cam yüzeylerde, basınçlı su altında veya yüksek hidrostatik basınçların olduğu toprak altında kullanılması uygun değildir.

Avantajlar
Yüzeyde film oluşturmayan görünmez bir malzemedir.
Görünümünün değişmemesi istenen yüzeyler için ideal malzemedir.
UV dayanımı mükemmeldir.
Hızlı su iticiliği sağlar,yüzeyi kendi kendine yıkanabilir hale getirir.
Yüzeylere çok iyi nüfuz eder.
Su buharı geçirimlidir, yüzeyin nefes almasını engellemez.
Mikroorganizmaların üremesi için ideal bir ortam oluşturan nemi önleyerek, yüzeyde küf, mantar ve yosun oluşmasını önler.
Alkali ortamlara dayanıklıdır.
check> Duvarların ıslanmasını önler dolayısı ile ısı tasarrufu sağlar (bir malzemedeki %5 nemlilik, bu malzemenin ısı izolasyon değerini %30 oranında azaltır ).
Yapışkanlık bırakmadan kurur.
Yapı malzemesine su girişini engelleyerek bu suyun donması ve çözülmesi sırasında genleşmesinin yaratacağı don tahribatını önler.
Patlama ve yanma tehlikesi yoktur.
Toksikolojik ve ekolojik hiçbir zararı yoktur.

Uygulama Alanları
Fırça, rulo veya pistole ile uygulama yapılabilir . SAYSİLAN,kullanılmadan önce iyice karıştırılmalıdır. Uygulama, ilk katın kuruması beklenmeden yaş üstü yaş metodu ile yüzey doyurularak yapılır. En az iki kat uygulanmalıdır. SAYSİLAN,üzerine bir kaplama malzemesi uygulanacaksa, SAYSİLAN uygulamasından sonra birgün beklenmelidir.

Sarfiyat
Yüzeyin emiciliğine göre iki katta
200-700 g/m2
Örnek: Gazbeton : 1. kat 450 g/m2 2.kat 250 g/m2

Ambalajları
20 Kg plastik bidon
5 Kg plastik bidon

 
 

   Ana Sayfa   ::   Hakkımızda   ::   Ürünler   ::   Perlit   ::  Dow   ::   İrtibat   ::   Türkçe   ::   English

Bulakdizayn ©2007