...:::... BEYAZCOAT SIVI PLASTİK KAPLAMA ...:::...

 

 
Tanımı
Beyazcoat sıvı halde uygulanan, kuruduğu zaman elastik, geçirimsiz, eksiz, sağlam bir kaplamaya dönüşen çok üstün özelliklere sahip bir su yalıtım malzemesidir. Hemen her türlü zemine herkes tarafından kolayca uygulanabilen ve yalıtım sorunlarına kesin çözüm getiren, asfalt ve solvent içermeyen, renklendirilebilen, uzun ömürlü bir üründür.

Kullanım Alanları
Beyazcoat, yapılarda su ve rutubet geçirimsizliği istenilen beton, sıva, tuğla, çini, briket, gazbeton, galvanizli saç yüzeyler, oluklu ve oluksuz asbestli çatı kaplama levhaları, tahta kaplı çatılar ve teraslar ile yapılarda yatay ve düşey tüm yüzeylerde; pencere pervazları, damlalıklar, kanal ve kanaletlerde, binalardaki çinko, galvaniz, saç ve PVC' den mamul saçak, yağmurluk, süzgeç ve baca dipleri onarımlarında, deniz taşıtlarının ahşap ve saç yüzeylerinde güvenle kullanılabilir.

Avantajlar
· Beyazcoat kesinlikle su geçirmez . · Beyazcoat katran, asfalt ve solvent içermeyen, boyanabilen, tutuşmayan, güneş ışılarına mukavim, uzun ömürlü bir izolasyon malzemesidir. · Uygulaması çok basit olup, yarı akışkan özelliği vardır. Bu yüzden çok zor yüzeyleri kolayca kaplayabilir. · Elastiktir. 1 ila 1,5mm kalınlıkta 23° c sıcaklıkta 24 saat sonra % 300 uzama gösterir. · Her türlü yapı malzemesine mükemmel yapışma sağlar. · Sıcak soğuk farklarında elastikiyetini korur. · Zayıf kimyasallara ve uv ışınlarına dayanıklıdır. · Mikro gözenekli yapısından ötürü yüzeylere teneffüs imkanı sağlar (su buharı geçirgenliği : 24 saat sonra 23° c' de % 65 bağıl nemde 27,8 g/m2.gün). · Çekme mukavemeti 24 saat sonra 23° c' da 24,5 kgf/cm2, 72 saat sonra 55 kgf/cm2 değerine ulaşır. · İçindeki biyosidler sayesinde malzeme üzerinde bakteri ve küf üremez. · Dekoratiftir. Beyaz olarak üretilmekle birlikte, piyasada kolayca temin edilebilen tüp boyalarla renklendirilebilir. · Açık mekanlarda 48 saat sonra teste tabi tutulabilir.

Uygulama Alanları
Beyazcoatâ kesinlikle nemsiz, kuru ve temiz yüzeylere uygulanmalıdır. Sürülecek satıhlar üzerindeki yağ, kir, toz ve serbest parçacıklar temizlenir. Sıva ve beton yüzeylerde beyazcoat uygulamadan önce yüzeyin 10 hacim suya 1 hacim tuzruhu karıştırılarak yıkanması tavsiye edilir. Uygulanacak yüzeylerin göllenmeye imkan vermeyecek şekilde eğime sahip olması gerekir. Yüzeylerin durumuna göre Beyazcoat, %100 oranında su ile inceltilerek bir astar kat çekilmeli ve bunun üzerine iki kat inceltilmeden uygulanmalıdır. Her yeni kat bir öncekinin uygulanmasından en geç 24 saat sonra ve öncekine dik yönde tatbik edilmelidir. Beyazcoat uygulanan yüzeyler 24 saat yağmur, kar ve dondan korunmalıdır. Bu yüzden Beyazcoat +5° C' ın altında ve yağmur, kar, don gibi hava şartlarında tatbik edilmemelidir. Beyazcoat özellikle kuru havalarda (h<% 65), +5° C ve +35° C arasındaki sıcaklıklarda uygulanmalıdır. Ayrıca Beyazcoat üzerinde gezilecek ve mekanik darbelere maruz kalacak yada su depolarında kullanılacak ise koruyucu bir kaplama yapılması gerekir. Örnek uygulama: Teras çatilarda: ·Zemin kuru, yağsiz ve göllenmeye izin vermeyecek şekilde eğimli olmalidir. ·Yüzey bozukluklari ve birleşimlerinde yapilmasi gereken pah kireçsiz çimento harci ile yapilir. ·1/1 sulandirilmiş Beyazcoat yüzeye astar olarak çekilir. ·24 saat sonra bütün yüzeye Beyazcoat 2 kat halinde firça veya rulo ile uygulanir. ·Yatay ve düşey birleşim noktalari , baca dipleri ve süzgeç kenarlarina 1. Kat uygulandiktan sonra şerit halinde donati filesi yatirilir ve islak malzemeye bastirilir. Kuruduktan sonra donati örtülünceye kadar malzeme sürülür.

Sarfiyat
Beyazcoat’ un toplam sarfiyatı, düşeyde 0,750 kg/m2, yatayda 1,5 kg/m2‘ dir.

Ambalajları
Barkod no: 8697416530218 brüt 20 kg – net 18,750 kg metal kova

 
 

   Ana Sayfa   ::   Hakkımızda   ::   Ürünler   ::   Perlit   ::  Dow   ::   İrtibat   ::   Türkçe   ::   English

Bulakdizayn ©2007