...:::... Neden Tüm Yapılarda Perlit Seçilmelidir ? ...:::...

 

 

İnşaatlarda çatı ve duvarların ısı yalıtımında gereken önem verilerek yapılırsa sağlanacak enerji tasarrufunun ülke ekonomisine ve aile bütçesine getireceği faydalar çok fazladır.

Tüm dünyada ve Türkiye'mizde inşaatlarda Perlit kullanılmaktadır.
Perlit; yağ, içme suyu ve benzeri gıda sularının filitrasyonunda, sanayide, tarımda inşaatta kullanılmaktadır. Tabiatta radyoaktif içermeyen madenlerdendir.
Perlit, binalarınızla yaşayacak çağdaş ısı yalıtım malzemesidir. Perlit kullanılan binalarda yazlar serin, kışlar sıcak geçer.
Perlit anorganik bir madde olup; yüksek ısıda özelliğini kaybetmez, yangının sıçramasını ve dağılmasını önler.
Bünyesinde açık ve kapalı binlerce hava boşluğu olması nedeniyle hafiftir. Bu gözenekler, Perlit'e olağanüstü ısı yalıtım özelliği kazandırır.
Benzersiz bir ses yutucusudur. Gözenekliğinin ve hafifliğinin bir sonucu olarak Perlit, yüksek frekanslı sesleri etkisiz hale getirir. Darbeli sesleri yalıtır.
Perlit, kararlı kimyasal yapısı nedeniyle kimyasal reaksiyona girmez. Nötr bir malzeme olup, suda erimez, çürümez, bozuşmaz.
Perlit, İnşaatlarınızın konforu, paranızın tasarrufu demektir. İnşaatlarda malzeme tasarrufu sağlar. Hafifliği nedeniyle demir ve çimento kullanımını % 10 azaltır, maliyetleri düşürür.
Konutlarınızı genişletir; yüksek ısı yalıtım özelliği nedeni ile duvar kalınlıkları azalır, böylece bina kullanma alanı artar.
Hafiftir deprem sigortasıdır. Binanızın ölü yükünü azaltır. 150m2 ' lik dairenizi 15 ton kum yerine 0,5 ton ( 500kg ) Perlit ile sıvaya bilirsiniz.
Perlit'e ödediğiniz paranın karşılığını aynı yıl içinde yakıt tasarrufundan geri alırsınız.
Siz hala Perlit kullanmıyorsanız, hesabınızda hata var demektir.
Gerekir mi diye düşünmeyin, Konfor Yalıtımsız Olmaz.
 
 
 

...:::... Perlit  Nerelerde Kullanılır ?...:::...

Perlit Nedir ?

Neden kullanılmalı ?
Çatılarda
Duvarlarda
Tarımda
Süzmede
Sanayide

 

   Ana Sayfa   ::   Hakkımızda   ::   Ürünler   ::   Perlit   ::  Dow   ::   İrtibat   ::   Türkçe   ::   English

Bulakdizayn ©2007