...:::... iZOBALKON ...:::...

 

 

Tanımı
İZOBALKON, sürüldüğü yüzeyi emprenye ederek, kılcal kanallarda suya karşı görünmez bir bariyer oluşturan, mükemmel su iticilik sağlayan, izolasyon ve astar malzemesidir.

Kullanım Alanları
İzolasyonu yapılmadan seramik, fayans gibi malzemelerle kaplanmış balkon ve terasların, kaplaması bozulmadan geçici olarak izole edilmesini sağlar.
Seramik, fayans, camtuğla cam karo , cam mozaik(BTB), vs. gözeneksiz yüzeyli yapı elemanlarının derzlerinde su iticilik sağlar.
Cotto, klinker gibi toz ve lekelere karşı hassas, gözenekli yapıya sahip kaplama malzemelerinin korunması için, derz dolgu uygulamasından önce yüzey koruyucu olarak kullanılır.
Her çeşit beton yüzeylerde, mineral sıvalarda, gazbeton, tuğla, kiremit, terracotta, traverten gibi emiciliği fazla yüzeylerde ve bu malzemelerden yapılmış anıt ve heykellerde kullanılır.
Bu tarife uygun yüzeylerin (havuzbaşı, balkon, teras ) dökülebilecek sıvaların oluşturacağı lekelere karşı korunmasında kullanılabilir.
Yüzeylerde boya öncesi astar olarak kullanılabilir.

Avantajlar
Yüzeyde film oluşturmayan görünmez bir malzemedir.
Görünümün değişmemesi istenen yüzeyler için ideal malzemedir.
Hızlı su iticilik sağlar, yüzeyi kendi kendine yıkanabilir hale getirir.
Yüzeylere çok iyi nüfuz eder.
Kullanıma hazır, sıvı haldedir.
Yapışkanlık bırakmadan kurur.
Su buharı geçirimlidir; yüzeyin nefes almasını engellemez.
Mikroorganizmaların üremesi için ideal bir ortam oluşturan nemi önleyerek, yüzeyde küf , mantar ve yosun oluşmasına izin vermez .
Yapı malzemeleri üzerinde beyaz tuz lekelerinin oluşmasını önler.
Alkali ortamlara dayanıklıdır.
Duvarların ıslanmasını önler, dolayısı ile ısı tasarrufu da sağlar. (bir malzemedeki %5 nemlilik, bu malzemenin ısı izolasyon değerini %30 oranında azaltır ).
Yapı malzemesine su girişini engelleyerek bu suyun donma ve çözünmesi sırasında genleşmesinin yaratacağı don tahribatını önler.
Patlama ve yanma tehlikesi yoktur.
Toksikolojik ve ekolojik hiç bir zararı yoktur.
UV dayanımı mükemmeldir.

Uygulama Alanları
Fırça ile uygulama yapılır.İZOBALKON, uygulamadan önce iyice karıştırılmalıdır. Uygulama , ilk katın kuruması beklenmeden, yaş üstü yaş metodu ile yüzey doyurularak yapılır. Enaz iki kat uygulanmalıdır. İZOBALKON üzerine bir kaplama malzemesi uygulanacaksa, İZOBALKON uygulamasından sonra bir gün beklenmelidir. Seramik, fayans, camtuğla, camkaro, vs. gözeneksiz yüzeyli yapı elemanlarının derzlerinde kullanılacaksa öncelikle derzler tamir edilip derz dolguları yenilenmelidir.İZOBALKON ince uçlu bir fırça ile yaş üstü yaş metodu ile derz aralarına sürülür. İşlem bittikten sonra parlak yüzeylere taşan malzeme ıslak bezle silinmelidir. Aksi takdirde mat bir görüntü kalacaktır. Boya üzerinde basınçlı su altında (havuz, su deposu, vs.) veya hidrostatik basınçların olduğu toprak altında kullanılması uygun değildir.

Sarfiyat
Yüzeyin emiciliğine göre iki katta 200-700 g/m2

Ambalajları
1,150 kg plastik kutu

 

 

   Ana Sayfa   ::   Hakkımızda   ::   Ürünler   ::   Perlit   ::  Dow   ::   İrtibat   ::   Türkçe   ::   English

Bulakdizayn ©2007