...:::... ALÜTEC ...:::...

 

 

Tanımı
Yansıtıcı alüminyum içeren, aderansı mükemmel, tek bileşenli koruyucu bitüm solüsyonudur.

Kullanım Alanları
Bitümlü malzemelerle su izolasyonu yapılmış yüzeylerin güneşin zararlı ultraviole ışınlarından korunması için, Metal veya beton tank ve diğer yapı elemanlarının yüzeylerinde, gün boyu ısı birikimini azaltmak için, Kubbe, tonoz, kuzey duvarları ve prefabrike oluklarda, önceden suya karşı alınmış önlemlerin üzerine yansıtıcı ve dekoratif amaçlı olarak, Tank, boru, kanal gibi, metal, demir, veya döküm elemanların yüzeylerinin korozyona karşı korunmasında tercihan EMÜLZER CSP üzerine son kat olarak kullanılır.

Avantajlar
Güneşin UV ışınlarını yansıtarak, bitümlü izolasyonun çok daha uzun seneler su geçirmez durumda kalmasını sağlar. Yüksek yansıtma özelliği sayesinde, binanın iç yüzeyinin daha serin ve konforlu kalmasını sağlar. Bazı durumlarda istenmeyen siyah rengi mükemmel kapatır ve yapının görünümünü güzelleştirir. Ekonomiktir. Bir kilogram ALÜTECâ ile 4-5 m2 alan boyanır. Çatlakların oluşumunu erken belli ederek izolasyonu yenilemeniz gerektiğini daha erken fark etmenizi sağlar, böylece bina içinde beklenmedik boya masraflarını önler. Mükemmel yapışma kuvveti sayesinde aşınmaya dirençlidir. Sürüldüğü yüzeyde süratle kurur. Hava kirliliği ve atmosferik şartlara dayanıklıdır.

Uygulama Alanları
ALÜTEC® uygulanacak yüzeyin izolasyonu yapılmış ve iyi durumda olmalı, su toplanmayacak şekilde gerekli eğim verilmiş olmalıdır.Karışım inceltilmez ve soğuk olarak uygulanır. Kutuyu açtığınızda, kullanmadan önce ve kullanım esnasında sık sık karıştırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey kuru, tozsuz, yağsız ve temiz olmalıdır. Rulo veya pulverizatör ile tek kat olarak uygulanır.

Sarfiyat
Kullanılacak yüzeye bağlı olarak ortalama 150-200 g/m2 dir.

Ambalajları
18 Kg Metal kutu
5 Kg Metal kutu

 

 

   Ana Sayfa   ::   Hakkımızda   ::   Ürünler   ::   Perlit   ::  Dow   ::   İrtibat   ::   Türkçe   ::   English

Bulakdizayn ©2007